Nėštumas – tai vienas gražiausių periodų kiekvienos moters gyvenime, kai sau reikia skirti ypatingą dėmesį. Specialistai pataria rūpintis savo psichologine bei fizine savijauta, o tame tarpe ir burnos ertmės būkle. Dėl padidėjusio hormonų skaičiaus neretai pasireiškia dantenų kraujavimas ir patinimas, organizmas pradeda reikalauti įvairesnio maisto, todėl susiformuoja puiki terpė ligoms atsirasti.

an 1

Dažnai vyrauja įsitikinimas, kad odontologinis gydymas besilaukiant kūdikio gali stipriai pakenkti vaisiui, tačiau tai tėra mitas. Remiantis mokslinių tyrimų duomenimis, rentgeno sukeliamos radiacijos kiekis toks mažas, kad rizika yra minimali, todėl vengti šios ir kitų procedūrų visiškai nebūtina. Paprasčiausiai prieš atvykstant pasikonsultuokite su šeimos gydytoju ir vizito pradžioje odontologui pasakykite, kad šiuo metu esate nėščia.

Pastebėjus daug susikaupusių apnašų ir kraujuojančias dantenas, svarbu kreiptis pagalbos, kadangi tai gali reikšti periodonto ligas. Jas ignoruojant, prastėja ne tik dantų sveikata, bet ir trumpėja vaisiaus augimo procesas, gali atsirasti netgi priešlaikinis gimdymas. Jeigu būtina plombuoti dantį, tai geriausia daryti antrojo trimestro metu, kadangi vėliau gali būti sunku išsėdėti gydytojo kėdėje.

Gydytojai rekomenduoja naudoti kaip galima mažiau skausmą malšinančių vaistų nėštumo metu – ypač vengti lidokaino. Tai vaistas, naudojamas dantų taisymo metu, kuris padeda lengviau išgyventi patiriamą diskomfortą. Tačiau esama ir saugių medikamentų, tokių kaip penicilinas, amoksiciklinas ir klindamicinas.

Šiuo metu laukiatės ir patiriate odontologinių problemų? Kviečiame registruotis į mūsų „T. Andziulio odontologijos kliniką“. Pirminės konsultacijos metu gydytojas Jus apžiūrės ir, įvertinęs burnos ertmės būklę, paskirs patį tinkamiausią gydymą. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu Kontaktai